Kultura

KOCHAM RIO pasjonuje się kulturą, a wygląda na pokrycie wielkie bogactwo twórczości artystycznej, który błyszczy w całym mieście, we wszystkich tradycyjnych i innowacyjnych form i przejawów.


Repertuar Rio de Janeiro tradycyjnej kultury jest wyjasnione, w tym festiwale filmowe, spektakle teatralne, wystawy i pokazy tańca. Manifestacje artystyczne z posh produkcjach teatralnych do autentycznych skarbów Favela prezentowane są czytelnikom, dodając większą strukturę portfela kulturalnej miasta.


Rio de Janeiro Zdjęcia

Cariocas Jesteś Duszą Rio


"Kultura" ma charakter otwarty i płyn termin, który odnosi się do niczego produkowane przez ludzki intelekt. Obejmuje ona tradycyjną sztukę, takich jak filmu, teatru, tańca i wystaw, a także codzienne rekreacji, które stanowią istotę i charakter społeczeństwa. Rio de Janeiro jest naprawdę bogaty w dziedzictwa i różnorodności, łącząc kreatywność i wejście.

Po Rio de Janeiro przychodzi do głowy, jest mnóstwo zdjęć: dziewiczych plaż, piłka nożna, karnawał, grillowanym mięsa, a narodowy napój "Caipirinha" - jeszcze bardziej niż cokolwiek, to ludzie z miasta, które sprawiają, Rio, co to jest.

Nazywane "Cariocas", mieszkańcy Rio tworzą bardzo zróżnicowaną kulturowo grupy, ponieważ pochodzą one z różnych dziedzictw, kultur i wyznań - z niezaprzeczalnych cech bonding kulturę razem: ogólny dobry nastrój, miłość do życia, życzliwość i gościnność.


Otwarte i gościnni, Cariocas są ważną częścią tego, co sprawia, że ​​Rio bardzo popularne miejsce: obdarzony naturalnie optymistyczne nastawienie, mieszkańcy Rio są wyjątkowo wyróżniających się szczerym uśmiechem, spontaniczności i dociekliwy charakter.


Centralny do ogólnej kultury Carioca jest istotną rolę, że rodzina i przyjaciele bawić się ze sobą mieszka: urodziny obchodzone są zawsze otoczony wieloma przyjaciółmi i dalszej rodziny, a każda okazja jest doskonała okazja, aby się spotkać i porozmawiać. Sport, muzyka, i słoneczne na zewnątrz najlepiej zjeść w towarzystwie innych i grilla week-end są cięte z lokalnego życia.

Częścią lokalnej filozofii jest szczere zainteresowanie poznanie sposobów i obyczajów innych częściach świata, i zawierające wiele nowych elementów w lokalnym krajobrazie kulturowym, rodząc wyrażeń zwłaszcza Carioca, takich jak gatunek muzyczny Bossa Nova i różnych kulinarne, artystyczne i literackie perełki.

Jednym z aspektów, który nadaje Cariocas ich odrębnego ducha jest tendencja do włączenia wpływy różnych kultur w urokliwej i żartobliwym stylu.

W ciągu ostatniego stulecia, wyluzowana atmosfera, piękne krajobrazy i otwarte serca ludzi z Rio działał jako "muzy" dla wielkich pisarzy, poetów i kompozytorów, takich jak Tom Jobin i Vinicius de Moraes, twórców przełomowego utworu Bossa Nova " Garota de Ipanema "(Girl from Ipanema).

Te same aspekty miasta przyciągają jednych z najbardziej utalentowanych artystów z całego świata, i wielki napływ kapitału ludzkiego sprowokował fenomenalne zmiany w produkcji kulturalnej miasta.


Najbardziej znanym i widoczne na arenie międzynarodowej wyrazem Carioca kultury jest naprawdę spektakularne obchody karnawału, że Odbywa się co roku: tysiące mieszkańców maszerujących w zgodzie paradujących bardzo wyszukane stroje na dźwięk muzyki Samba.


Światowej sławy na całym świecie od dziesięcioleci, Karnawał w Rio jest naprawdę dzikie i spektakularne pięć dni uroczystości, z udziałem milionów ludzi, i przenika każdy zakątek miasta, dzień i noc. Held 40 dni przed Wielkanocą, Karnawał oficjalnie rozpoczyna się w piątek i końcach tłuszczu wtorek. Jednak uroczystości sprzed karnawałowe rozpocząć co najmniej na tydzień wcześniej, i dalej aż do niedzieli po tłuszczu wtorek.

Karnawał w Rio de Janeiro sięga 17 wieku, kiedy to portugalski szlachta, która odbyła się imprezy i uroczystości w oparciu o ich szlachetnych tradycji europejskich. Z czasem te uroczystości wchłania elementy charakterystyczne dla kultury rdzennych i Afryki, a zakończył się w wyjątkowym i bardzo spektakularnej mieszance głęboko pod wpływem afro-brazylijskiego folkloru.

Poza karnawału w Rio de Janeiro szeroki wachlarz codziennych wyrazu artystycznego i błyszczą w całym mieście na co dzień w roku, często inspirowane przez samego miasta oraz obecności licznych artystów, pisarzy i muzyków.

Szczególnie ważne w Rio de Janeiro, Księgarnie pieprz ulice miasta, hosting szeroki wachlarz ważnych wydarzeń artystycznych, takich jak rezerwacja motorówek, odczytów, recitale i dyskusji. Są to przestrzenie Margaritę, gdzie zwykli ludzie, artyści i intelektualiści spotkania i wymiany pomysłów i gdzie literatura i sztuka mieszanka z kawy, jedzenie, muzyka, rozrywka i debaty.

Rio opracowała również uznanie w ciągu ostatnich lat na jej wkład w świecie sztuk wizualnych. Wynika to częściowo z inwestycji publicznych i prywatnych w galerii i wystaw w całym mieście: Museu de Arte do Rio (Muzeum Sztuki Rio) został otwarty w 2013 roku, a gospodarze wspaniałe wystawy i wydarzenia przez cały rok. Museu de Arte Moderna (Muzeum Sztuki Nowoczesnej), a także Centro Cultural Banco do Brasil (Bank of Brazil Centrum Kultury), również program do uznanych międzynarodowych wystawach.

Innym aspektem repertuaru kulturowego Rio jest jego teatr. W "Teatro Municipal" czy Teatr Miejski, jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście. Zbudowany w stylu barokowym w Cinelândia w 1909 roku to przede wszystkim wykazuje klasyczne koncerty, opery i balety, a także trochę teatr muzyczny. OI Instytut ustanowił również dwa teatry w dzielnicach Flamengo i Ipanema, działa mnóstwo różnych występów artystycznych, zapewniając bogaty program teatru dla młodych i starszych widzów.


Kultura miasta można również zdefiniować jako codziennej działalności i maniery swoich ludzi. Graffiti, deskorolka, rybołówstwo i latawiec są kluczowymi elementami współczesnego życia Carioca, wzdłuż wyrażenia, a niektóre gesty, smaki i tendencje tworzą wspólną strukturę bogatego i zjednoczonego społeczeństwa.


W "Jeito Carioca" lub Carioca sposób jest znany termin używany do określenia twórcze, pozytywne i genialny sposób, że mieszkańcy Rio przeszkód podejścia i przeciwności.

Cechy te pojawiają się nawet z najbogatszych dzielnic miasta jak robią to od społeczności szczycie wzgórza Rio. Favelas mają długie, urozmaicone i żywe historie i tradycje, które nadal mają niezwykle wpływową rolę w tworzeniu zasadniczego charakteru miasta.


Zwiększona rozwoju i inwestycji w mieście, które doprowadziły do ​​powstania zdarzeń, które mają niewątpliwie zaawansowane literatura, film i sztuki na scenie globalnej oraz szerokiego dostępu do kultury wśród mieszkańców Rio.


"Festival of Rio", która rozpoczęła się w 1999 roku, jest jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie i zaprezentowane niektóre z największych talentów w kierunku, w tym Costa Gavras, João Pedro Rodrigues, i słynnych aktorów, takich jak Samuel L. Jackson, Jeremy Irons i Helel Mirren.

W mieście odbywa się Międzynarodowe Targi Książki, gdzie wydawcy, księgarze, autorzy, koneserzy i miłośnicy zbierania odkryć i podyskutować o literaturze, oferując przestrzeń dla prowokacyjnym i owocnej komunikacji pomiędzy intelektualistami i szerszej opinii publicznej.

Każdego roku, Anima Mundi Rio posiada, festiwal film animowany przełomowych badań przesiewowych i atrakcyjnych zdjęć animowanych filmów z całego świata. Uznane przez International Academy of Oscarów, to największa impreza animacja w Ameryce Łacińskiej, działającego jako platforma do najnowszych i najbardziej oryginalnych twórców w tej dziedzinie.

Na jeden weekend każdego zimowego, malarzy, rzeźbiarzy i artystów wizualnych rzucić otwarte drzwi swoich domów i studiów w kreatywnej Heartland miasta - piękną i artystycznej na wzgórzu dzielnicy Santa Teresa - na imprezie o nazwie Arte de Portas Abertas (Open Doors Art).

Od roku 2003, Rio de Janeiro gościł bardzo prestiżowy festiwal FLIP w urokliwym i zabytkowym mieście Paraty. Międzynarodowy Festiwal Literatury skupia jedne z najbardziej lubianych i krytyków współczesnych pisarzy, w tym Juliana Barnesa, Don DeLillo i Hanif Kureishi.


Podkreślając aspekt religijny kultury w Rio de Janeiro, kultowy posąg Chrystusa Odkupiciela unosi się majestatycznie nad miastem, symbolizujące i świadczy o głęboko zakorzenionej połączenia między Cariocas i wiary chrześcijańskiej - przedstawiana z szeroko otwartymi ramionami, pomnik przypomina wszystkim odwiedzającym powitanie charakter miasta i jego mieszkańców.


Brazylia jest krajem bardzo religijnym, a ze względu na różnorodność jego mieszkańców, często religie zawierają wpływy z katolicyzmu, protestantyzmu, pogaństwa, Europejskiego spirytyzmu, rdzennych wierzeń i religii afrykańskich i rytuałów - podkreślając przykładowy otwartości i integracji kulturowej zarówno w Rio de Janeiro i kraju jako całości.

Dwa najbardziej dominujące wpływy na wiarę ludności są europejskie chrześcijaństwo, i sakramenty i zwyczaje, które migrowały do ​​kraju wraz z afrykańskich niewolników. Do połowy 20 wieku ponad 90% Brazylijczyków był katolikiem, co państwu największy katolicki kraj na świecie, z szybkim wzrostem ewangelickiego protestantyzmu w ciągu ostatnich 50 lat.

Święta religijne i uroczystości odbywają się przez cały rok, w hołdzie dla świętych i święte terminach wielkie znaczenie w historii brazylijskiej folklorystycznych i katolickiej. Wszystko przez cały czerwiec, lipiec i część sierpnia, Rio gospodarzem wielu zewnętrznych i wewnętrznych stron na cześć ważnych świętych, nasycając katolickie uroczystości z tradycyjnej brazylijskiej i afro-brazylijskiej muzyki i kuchni, takich jak muzyka Forró i różnych tradycyjnych potraw narodowych.